Головна » 2014»Листопад»6 » Стаття про вительку української мови та літератури Музиченко С.І.
11:14
Стаття про вительку української мови та літератури Музиченко С.І.
Я вибрала долю сама…
2 листопада відсвяткувала своє 70-річчя вчителька української мови та літератури Соснівської ЗОШ I – II ст..Музиченко Софія Іванівна. Взірець культури на селі, приклад для багатьох поколінь у безмежній любові до рідного краю, його працелюбного народу, його рідної мови. Ось уже 44 роки ця маленька тендітна жіночка поспішає стежиною від дому до школи , а в очах завжди щирість, в душі справедливість і любов до людей, а на устах щира посмішка.
Народилась вона у мальовничому селі Куповате на Поліссі. Батьки з дитинства навчали доньку будь- яку справу доводити до кінця, вкладаючи в неї весь свій розум, старанність та наполегливість. Батьківські уроки залишились у пам`яті на все життя, сформували його стиль і стали домінуючими. Всебічний розвиток , який закладено в сімї, продовжила в Іллінецькій середній школі, яку закінчила в 1963 році, отримавши срібну медаль за відмінні успіхи в навчанні та зразкову поведінку . Її вміння володіти всіма барвами рідної мови дали можливість відразу після закінчення школи стати студенткою Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя.
Швидко спливає студентське життя і ось уже вчителем повертається Софія Іванівна в рідну Іллінецьку середню школу. З трепетом в душі, з цікавістю в очах зустріли молоду вчительку її перші вихованці . а ще цікавіше було вчителям, які не так давно знали її як здібну, ініціативну ученицю. Під пильним поглядом допитливих очей проводила свої перші уроки . викладаючи всю красу рідної мови, добираючи завдання, які сколихнули б дитячу душу, застосовуючи всі свої знання, проводила урок за уроком.
І як приємно була здивована, коли на День учителя на честь Софії Іванівни з уст її вихованців полилась мелодія
Вчителько моя, зоре світова!
Звідки виглядати, де тебе знайти.
Перші сльози радості застигли в очах молодої вчительки. А далі … більше впевненості у своїх силах, накопиченість досвіду і нагороди: Грамотою обласного відділу освіти та Грамотою Міністерства освіти.
Хто знає, як би покотилося життя далі. Адже сім`я, коханий чоловік, двоє дітей, улюблена робота…. Та ось чорним вороном спустилася на рідне Полісся чорнобильська біда. Дата 26 квітня 1986 року поставила свій страшний відбиток і на сім`ю Софії Іванівни. Їх евакуйовують у Згурівський район, і вона продовжує працювати в Правожовтневській середній школі. Нові необжиті місця, нові колеги, нові учні. Але є в учительки щось таке, що запалює прагнення до спілкування, жагу до знань. Використовуючи різноманітні, форми і методи, вводячи новітні технології , цікаві та ігрові елементи, працюючи з кожним індивідуально, вона стає в ряди кращих педагогів району і одержує Державну нагороду – значок «Відмінник освіти».
В 1992 році доля приводить Софію Іванівну в село Соснівку Макарівського району. Життєрадісна, енергійна, доброзичлива - вона швидко зайняла чільне місце в активі педколективу. Вона закохана у те, чим займається. Адже попри досить важку й виснажливу роботу, не просто викладає предмет, а намагається всіма можливими способами зацікавити своїх учнів, прищепити їм любов до рідної України та рідної мови. Її уроки не залишають байдужими в класі жодної дитини : вони люблять і загадки складати, і ребуси розгадувати , і вірші писати, і твори, і …скільки ще можна перелічувати! А скільки безсонних ночей проведено над учнівськими зошитами! Та мабуть, головнішим у роботі Софії Іванівни є те, що вона щедро вливає в душі своїх вихованців любов до життя, віру в світле майбутнє, вчить жити за золотим правилом моралі: « Стався до людей так, як хотів би, щоб ставились до тебе». І сама своєю працелюбністю, своєю відповідальністю дає приклад всьому молодому поколінню. За роки роботи у нашій школі зарекомендувала себе, як досвідчений педагог та умілий організатор. Систематично сама працює над підвищенням свого фахового рівня, активно займаючись самоосвітою. У 2010-2011 навчальному році пройшла курси «Intel. Навчання для майбутнього». Вона активно бере участь у роботі шкільного методичного об`єднання вчителів – предметників та класних керівників, виступає з доповідями, проводить відкриті уроки та виховні заходи,готує учнів до участі в олімпіадах, як шкільних, так і районних. А ще ж вона кохана дружина , мудра мама та любляча щаслива бабуся, бо має аж п’ятеро внучат.
Запитуючи в учительки, чи не важко, адже крім роботи і сім`я, і господарство, Та скрізь у неї лад; і в господарстві, і на городі, й на подвір`ї, - щиро посміхаючись, відповідає словами Ліни Костенко
« Я вибрала долю сама:
І що зі мною не станеться –
У мене жодних претензій нема
До Долі – моєї обраниці.»
Педагогічниий колектив Соснівської ЗОШ I-II ступенів.